Jump to content

90 % studentů uvedlo, že jim výuka přes Skype vyhovuje více než výuka přes osobní setkání. Dokonce ji považují za intenzivnější a efektivnější. Zde jsou názory některých z nich:


Iveta, 28 let, žena v domácnosti:

"S výukou přes Skype jsem byla velmi spokojena. Nemusela jsem se nikam přesouvat, a tím jsem ušetřila spoustu času, který můžu věnovat raději svým dětem. Lekce probíhaly převážně po obědě, kdy děti spaly, což bylo pro mě naprosto ideální. Hlavně doufám, že budu mít po skončení mateřské lepší šance na trhu práce. Dnes už je znalost jazyka požadována skoro všude."

 

 

Veronika L., 19 let, studentka gymnázia:

"Potřebovala jsem probrat témata k maturitě, lektorka mě upozornila na chyby a pomohla mi rozšířit si slovní zásobu na dané téma. Hlavně mi pomohlo, že jsme komunikovaly jen v cizím  jazyce, naučila jsem se formulovat své myšlenky v hlavě rovnou v němčině, bez zbytečného překládání z češtiny. 

 

Marie K., 52 let, instruktorka lyžování

"Vyučuji již třetí sezonu lyžování v Tyrolsku, Skype je pro mě výborným pomocníkem pro zdokonalování němčiny, kterou k práci nezbytně potřebuji. Vyhovuje mi individuální přístup a časová flexibilita. Náplň lekcí mi byla 'ušita přímo na míru', takže pro mě byly spíše zábavou než otravnou povinností. Výsledky na sebe nenechali dlouho čekat a dnes můžu hrdě říct: Ich spreche sehr gut Deutsch":)